fbpx

SUP або серфінг для всіх

Що він собою представляє?
Саме те, про що говорить його назва: ви стоїте на борді та гребете навколо себе. І це саме те, що робить SUP настільки веселим: це не складно. Борди довші та ширші, аніж для звичайного серфінгу, тому вони більш стабільні. Звичайно і на них потрібно навчитися тримати рівновагу, тому хай для вас не буде сюрпризом, якщо вас трохи похитає. Але в перший же день будь-хто зможе плавати на спокійній воді.
SUP стає все популярнішим із року в рік. 0,9 мільйона людей займалися ним у 2009 році, через 5 років, у 2014 році, це число піднялося до 2,8 мільйона.

Що мені потрібно для SUPу?
Для першого разу вам потрібен костюм для плавання, сонцезахисний крем та гарний настрій. Для перших разів на пробу вам варто взяти борд та весло напрокат. Проте, якщо ви хочете займатися SUPом постійно, Вам варто купити своє власне приладдя.

Як обрати борд?
Вибір борду – справа складна та відповідальна. В даній статті є усі поради для Вашого оптимального вибору:
посилання на статтю
Будьте певні що ваша вага не перевищує допустиму норму. Зазвичай виробник бордів вказує вагові обмеження. Вони залежать від матеріалу, розмірів і форми борду. Якщо ваша вага для завелика, вам буде складно рухатися по воді, бо борд буде занадто сильно занурюватися.

Весло: складнощі при його виборі
Є різні види весел: є алюмінієве або зі сплаву, з волокна або дерев’яне. Як обрати весло, Ви можете прочитати в цій статті: *посилання на статтю про весла*

Де я можу займатися SUP?
Будь-де, де є вода. Це і річки, і озера, різноманітні водойми, море, океан, якщо забажаєте. В Україні є багато живописних місць, які варті того, щоб їх відвідали та глянули на них на SUP. Нижче ми розповімо Вам про деякі із них:

– Шацькі озера
Шацькі озера – одна з головних туристичних перлин Волинського краю і всієї України. Озера входять до складу Шацького національного природного парку. Це місце, де простота і безпоседеність переплітаються з красою незвіданих лісових стежок і сонячним спокоєм морського відпочинку. Озера розташовані серед лісових масивів, в яких побудована велика кількість санаторіїв і таборів відпочинку. То тут, то там посеред лісової гущавини або з таємничого урочища дивляться в небо блакитні очі озер, які в народі називають «очима» волинської землі. Найбільше та найглибше озеро – Світязь. В каскад озер входять і такі озера: Пулемецьке, Луки, Люцимир, Остров’янське озеро, Кримне, Пісочне. Відпочинок на Шацьких озерах – це можливість поплавати в чистій прибережній воді і полежати на рівному піщаному березі під ласкавим сонцем. Крім stand up paddling (який в цих мальовничих місцях при відсутності хвиль – одне задоволення) на озері Пісочному можна покататися на водних гірках і катамаранах, а на Світязі – спробувати дайвінг.

– Кароліна-Бугаз
Курортний регіон на Чорноморському узбережжі Одеської області, який розташований в 55 км на південний захід від Одеси і знаходиться між Грибівка і Затокою. Одна із головних його переваг – широкі пляжі (до 500 метрів) з чистим дрібним піском. Пологе і піщане дно моря створює прекрасні умови для купання. У деяких місцях встановлені водні гірки та інші пляжні розваги, а все інше на узбережжі – місце для спокійного пляжного відпочинку, прийняття сонячних ванн і купання.

– Новоазовськ
Новоазовськ – це місто на Півдні країни, що є центром однойменного району. Місто розташоване в гирлі р. Грузький Єланчик, на схід від Маріуполя, на ласкавому Азовському узбережжі. Новоазовськ – це тихе провінційне місто спокійного розміреного життя, з красивими зеленими скверами і мальовничими морськими краєвидами, старовинною архітектурою і доброзичливими місцевими жителями. Відпочинок в Новоазовську – це унікальні морські пляжі та неймовірна природа, тепла та спокійна вода, яка ідеально підходить під SUP.

– Маріуполь
Маріуполь – місто на південному сході України в Донецькій області на березі Азовського моря в гирлі річок Кальміус і Кальчик. Один з найважливіших центрів металургії і машинобудування, великий морський порт. Маріуполь входить в десятку найбільших міст України і є найважливішим промисловим та економічним центром країни. Туристичний інтерес представляє переважно узбережжя Азовського моря. Піщані пляжі цього моря приваблюють тисячі людей з усієї України, адже тут купальний сезон триває чотири місяці, починаючи з середини травня і закінчуючи у вересні. Протягом усього купального сезону температура води перетинає позначку 20 ° C і без різких коливань зберігає своє тепло.

– Дніпро
Ну і, звісно, наш любий Дніпро – велична річка зі спокійною течією, мальовничими берегами та унікальною фауною. На Дніпрі лежать такі міста як Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Черкаси, Київ та 21 менше місто. В кожному місті Дніпро багатогранний своєю красою.

Я знаю де буду плавати.. Але раптом я буду схожий на дурня?

SUP – це значне фізичне навантаження. Без підготовки досить складно відразу втриматися на борді, до того ж, з незвички на наступний день може дуже боліти тіло. Як потрібно підготуватися до виходу на воду та як осідлати борд правильно?

Готуємо ноги. Для початку розслабтеся і постарайтеся отримати від процесу максимум задоволення. Виберіть комфортне місце і найкращу погоду для навчання, щоб у вас залишилися тільки приємні спогади, а не те, як ви змерзли і, врешті-решт, захворіли. Радимо вам перед заняттями SUPом потренуватися на пілатесі або просто щодня робити вправи для укріплення м’язів.

Якщо ви уже на воді, сядьте на коліна так, щоб Ваш тулуб знаходився в центрі борду, весло перпендикулярно воді. Починайте свої перші спроби на мілководді, щоб падати було не так страшно. Відчуйте баланс. Так ви приблизно вже зрозумієте, що вас чекає далі. Якщо все влаштовує, і ви спокійно справляєтеся з цим завданням, то можна приступати до наступного кроку. Тепер підійміться на колінах: якщо складно тримати рівновагу, робіть навколо себе дрібні гребки – це допоможе встояти. Вставайте повільно, впирайтеся при цьому на весло. Ноги повинні бути на ширині плечей, а коліна злегка зігнуті – в цій позиції вага буде розподілена найкраще.

Будьте спокійними та розслабленими. Слідкуйте за тим, щоб ноги не були дерев’яними, а пружинили. Корпус тримайте прямо. Візьміть весло та починайте гребти. Не запливайте відразу далеко, подбайте про свою безпеку і спочатку навчіться стабільно триматися на ногах і гребти одночасно.

Зрозуміли? Правда, звучить нестрашно? SUP вартий того, щоб його спробувати. І Ви того варті!

2017-05-22T16:08:37+03:00