fbpx

Південноафринкаський серфер Кріс #Бертиш перший у світі перетнув Атлантичний океан на SUP борді за 93 дні.

Кріс Бертиш. Коротка історія людини, яка увійшла в історію.

 

Бертиш – 42-річний моряк із Південноафриканської республіки. Фанат серфінгу та водних видів спорту, в 2010 році він переміг на знаменитому «Mavericks surf contest» в Південній Каліфорнії. Він ввійшов в історію нарівні із найвідомішими серферами, своїм прикладом та розповідями надихає молодих. Кілька разів Кріс пересікав Атлантичний океан різноманітними суднами, ідея зробити це на #SUP борді сприйнялася ним як виклик собі та своїй любові до океану. Про цю подорож Бертиш написав у своїй сторінці у соцмережі Facebook: «Останні п’ять років для цього проекту я ставив на карту все, все!»

Унікальна подорож. Яка вона?

Вирушив він із міста Агадир в Марокко. Причалив 9 березня до карибського острову.

Антигуа. Подорож планувалася довжиною 7400 км, але із-за погодних умов змінив свій маршрут. За новим маршрутом довжина шляху була 6500 км.

Борд Кріса не був схожим на класничний SUP борд. Ця шестиметрова дошка вартістю  $120 тисяч доларів була зроблена на замовлення спеціально для нього британським інженером та конструктором Філом Моррісоном. Створювали та складали її 6 місяців. На передній частині борду знаходиться невелика каюта, в ній розміщене різноманітне обладнання, в тому числі GPS, автопілот, супутниковий телефон, сонячні панелі, опріснювач, запаси питної води та їжі. Там герой нашої статті і спав. Ця кабіна була найбільшою проблемою при створенні цього засобу пересування.  Але головний принцип SUP борду лишився незмінним: у дошки не було ані парусів, ані моторів, керувати нею можна лише за допомогою весла.

Селфі в каюті унікального SUP борду
Щодня Кріс пропливав в середньому 65-71 км, рекорд він встановив в останній день, подолавши 96.5 км! За всю подорож Бертиш зробив близько 2 мільйонів гребків.

В основному Кріс плавав вночі, вдень відпочивав із-за палючого сонця. Харчувався снеками, протеїновими коктейлями та в’яленим м’ясом.
Серед моря, за словами Бертиша, людина часто відчуває себе нікчемною. Як досвідчений серфер і моряк, він зазначає, що єдиний вихід – стати частиною природи, синхронізуватися з нею, і просто плисти за течією. І це неодноразово рятувало нашого героя. Один з таких випадків – шторм, в який він потрапив поблизу Канарських островів.

Тоді хвилі і дощ були настільки сильними, що люк в борді почав протікати і Кріс був впевнений що потоне. Були в цій пригоді і акули, проте, на щастя, жодна з них не зуміла завдати пошкоджень ні SUP борду, ані Крісу. Один раз Бертиш ледве врятувався від акули, яку він назвав «машиною для вбивств» і зазначив, що щороку акули обирають для міграцій цей же маршрут, що і він.

Так виглядає маршрут Кріса Бертиша від початку шляху до його кінця

Підсумки в числах:

Днів в океані: 93

Пройдено морських миль: 4,050 (6500 км.)

Загальна кількість гребків: 2,000,080

Вживав калорій за добу: 8,000-10,000

Спалював калорій за добу: 12,000

Втрата ваги: 12 кг

Зустрічі з акулами: 2

Але загалом Бертиш задоволений результатами своєї подорожі. Окрім випробовування власних сил, його задачею був збір грошей на благодійність. Завдяки його старанням ця акція виявилася в центрі уваги: за 93-денну подорож зібрали 6 млн доларів, які направлять у фонди допомоги дітям в Південноафриканській республіці.

2017-04-07T11:10:47+03:00